Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Tauragės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Paskelbtas nuosprendis į darbą atvykusiam COVID-19 liga sirgusiam tauragiškiui

Paskelbtas nuosprendis į darbą atvykusiam COVID-19 liga sirgusiam tauragiškiui
2021-05-14

Vakar Tauragės apylinkės teismas pripažino kaltu 57 metų Tauragės miesto gyventoją, kuris sirgdamas Covid-19 liga nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų ir atvyko į darbą, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti šia liga ir paskyrė 3000 Eur baudą.

Bylos duomenimis nustatyta, kad R. M. būdamas informuotas, kad jam nustatytas COVID-19 teigiamas tyrimas ir įspėtas dėl apsaugos priemonių kurių privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis bei pasirašęs sutikimą būti izoliuotas namuose pažeidė epidemiologinį režimą ir 2020 m. gruodžio 30 atvyko į savo darbo vietą bei taip sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga liga.

Kaltinamasis jam pareikšto kaltinimo nepripažino. Teisiamojo posėdžio metu nurodė, kad nuo 2020 m. gruodžio 22 d. iki 2020 m. gruodžio 29 d. buvo gydomas ligoninėje, o 2020 m. gruodžio 29 d. išleistas gydytis į namus. Gydytojas davė du lapus, kuriuos liepė pasirašyti, tačiau R. M. jų neskaitė. Gydytojas tik nurodė, kad jam nedarbingumas iki 2021 m. sausio 8 d. Sekančią dieną jis nuvyko į darbą pasiimti piniginės, kurią buvo palikęs darbo kabineto stalčiuje. Teigė, kad užkrėsti kitų asmenų negalėjo, kadangi visi jau buvo persirgę. Darbe tuo metu galėjo būti 5-6 žmonės. Tauragiškis teisinosi, kad ligoninėje buvo gydomas vaistais dėl kurių visas personalas sakė, kad po jų vartojimo asmuo tampa nebepavojingas ir negali užkrėsti kitų. Į darbą jis atvyko su kauke ir su pirštinėmis bei su niekuo nebendravo tik matė bendradarbius iš toli, todėl nesupranta kam jis sukėlė pavojų ir dėl to nesijaučia kaltas.

Nors vyras savo kaltę neigė, teismas įvertinęs byloje esančius įrodymus nusprendė, kad surinktų įrodymų visuma įrodo, kad jis savo veiksmais visgi sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga liga. Teismas pažymėjo, kad kaltinamasis turi aukštąjį išsilavinimą, dirba vadovaujantį darbą, todėl jo pozicija, kad dokumentų susijusių su izoliacijos taisyklėmis neskaitė ir nesuprato ką pasirašė, vertino kaip gynybinę versiją, kadangi reikėjo netik pasirašyti minėtus dokumentus, tačiau ir užpildyti reikiamas grafas, todėl tokiu būdu jis buvo priverstas paskaityti dokumentus, kad žinotų kokią informaciją įrašyti į dokumentą.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, kad kaltinamasis įvykdė vieną nesunkų nusikaltimą, kuris padarytas neatsargiais veiksmais. Baudžiamoje byloje nenustatyta jo atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių, baustas administracine tvarka, dirbantis ir teisiamas pirmą kartą, todėl padarė išvadą, kad bausmės skyrimo tikslai bus pasiekti jam paskyrus 3000 Eur dydžio baudą, kurią kaltinamasis turės sumokėti per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 277 straipsnio 1 dalį asmeniui būnant medicinos įstaigos informuotam apie savo ligą ir įspėtam dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraujant su žmonėmis, sukėlusiam pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
 
Mindaugas Radvila
Tauragės apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas ir
atstovas ryšiams su visuomene
Tel. (8 446) 61 393
Lietuvos teismai Facebook‘e

Informacija atnaujinta 2021-05-14 11:46:52

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}