Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Tauragės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Už nelegalų darbą Tauragės įmonės vadovui paskirta piniginė bauda

Už nelegalų darbą Tauragės įmonės vadovui paskirta piniginė bauda
2021-01-06

Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas (Tauragės rūmai), išnagrinėjęs administracinio nusižengimo bylą, 36 m. įmonės direktoriui už nelegalaus darbo organizavimą skyrė 2000 eurų dydžio baudą.

 

Bylos duomenimis nustatyta, kad 2020 m. rugsėjo 9, 12 ir 13 dienomis Tauragės rajone įsikūrusioje įmonėje oficialiai neįdarbinti devyni žmonės gamybinėse patalpose atliko produkcijos perdirbimo bei pakavimo darbus. Dirbę asmenys dirbo pagal įmonės nustatytą tvarką, o įmonės direktorius neužtikrino, kad su šiais asmenimis teisės aktų nustatyta tvarka būtų sudarytos darbo sutartys. Nelegalaus darbo faktas paaiškėjo po to, kai vienas iš įmonėje dirbusių darbuotojų apie situaciją pranešė Valstybinei darbo inspekcijai.

 

Pažeidėjas po įvykio savo kaltę dėl nelegalaus darbo pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Rašytiniame paaiškinime jis nurodė, kad situacija, kai darbuotojai nebuvo įdarbinti susidarė dėl to, kad įmonės darbuotojai atsakingai už darbuotojų įdarbinimą, išėjus kasmetinių atostogų. Jos funkcijas perėmė kita įmonės darbuotoja, kuri iki šiol šių funkcijų nevykdė ir dėl žmogiškos klaidos bei patirties įdarbinimo procedūrose stokos įvyko nesusipratimas ir darbuotojai įmonėje nebuvo įdarbinti, nors faktiškai atliko pavestas funkcijas.

 

Be to, darbuotojai abejojo, nebuvo galutinai apsisprendę dėl darbo santykių įmonėje, todėl įmonės darbuotoja leido laikinai pabandyti atlikti darbo funkcijas, kad šie galėtų galutinai apsispręsti dėl sutikimo dirbti. Įmonė veikia jau daugiau kaip 5 metus ir jos darbuotojai nebuvo bausti už pažeidimus darbo teisės srityje, todėl prašė atleisti nuo administracinės atsakomybės.

 

Teismas įvertinęs byloje esančius įrodymus nusprendė, kad direktoriaus kaltė pilnai įrodyta, tačiau netenkino prašymo atleisti jį nuo administracinės atsakomybės. Teismas konstatavo kad teisės aktų ir (ar) jų turinio nežinojimas, nesupratimas ar klaidingas supratimas nuo atsakomybės už tokiais aktais nustatytų draudimų ar įpareigojimų neįvykdymą neatleidžia.

 

Teismas taip pat pripažino nepagrįstu pažeidėjo paaiškinimą, kad darbo sutartys nebuvo sudarytos darbuotojų abejonių darbuotojų abejonių sudaryti darbo sutartis ir sugebėjimo dirbti sutartą darbą. Teismas nurodė, kad  Lietuvos Respublikos darbo kodekse yra įtvirtintas susitarimas dėl išbandymo, kuris skirtas abiem šalims – tiek darbuotojui, tiek darbdaviui. Siekiant patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, taip pat ar sulygtas darbas tinka darbuotojui, sudarydamos darbo sutartį darbo sutarties šalys gali sulygti dėl išbandymo. Ši įstatyme numatyta aplinkybė patvirtina, kad jokiais pretekstais negali būti leidžiama dirbti nesudarius su darbuotoju rašytinės darbo sutarties.

 

Skirdamas baudą, teismas atsižvelgė, kad pažeidėjas tokio pobūdžio pažeidimą padarė pirmą kartą, prisipažino dėl padaryto nusižengimo ir nuoširdžiai gailėjosi, tačiau įvertino ir tai, kad nelegalaus darbo atvejis nustatytas netgi devynių žmonių atžvilgiu, todėl padarė išvadą, kad administracinės nuobaudos tikslai bus pasiekti didesnę nei sankcijos minimumas baudą.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Už nelegalų darbą Tauragės apylinkės teisme 2020 metais iš viso nubausta 10 asmenų, o 2019 metais - 13. Nelegalus darbas užtraukia baudą darbdaviams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių eurų.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
 
Mindaugas Radvila
Tauragės apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas ir
atstovas ryšiams su visuomene
Tel. (8 446) 61 393
Lietuvos teismai Facebook‘e

Informacija atnaujinta 2021-01-13 09:11:54

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienų prenumerata

Teismo darbo laikas

I–IV 8.00–17.00
V     8.00–15.45
Pietų pertrauka
12.00–12.45

Dokumentų
priėmimo laikas (be pietų pertraukos)
I-IV   7.30 - 17.00
     8.00 - 15.45

Atstovas ryšiams su visuomene

Mindaugas Radvila
Telefonas (8 446) 61 393
El. p.:mindaugas.radvila@teismas.lt